<---KwP-HacK--->
  Si Të Krijojm Server Online
 
Si të krijojm Server Windows Me Amx Mod , State Me etj. Kjo Bën Edhe Me Pas VpsInstalojm Counter Strike 1.6 . Me pas e instalojm patch v21 ne C:Program Files Valve .

Tash fillojm instalimin e Admin Mod e Extratojm niher  dhe fillojm me instalim . Shkojm ne folderin
admin mod dhe klikojm te install admin aty te direktoriumi ja japim ku gjendet hl.exe - pra ne rastin ton direktoriumi i hl.exe osht :   C:Program FilesValvehl.exe
me pas ta qet ta zgjedhesh modelin e lojes 1. Counter Strike 2. Half Life na e shkrujm 1 edhe ok
Tash vazhdojm me konfigurimin e Admin mod

admin mod gjendet ktu --> C:Program Files Valve cstrike addons adminmod
vazhdojm me konfigurim

pra hapim filen adminmod.cfg dhe e editojm kto tri sene:

admin_bot_protection 1 (nga zero ne 1)
admin_connect_msg "Miresevini ne Kosova Public Server 1.6..." une e kom bo kshtu ju ja boni emrin e juj te serverit
admin_repeat_msg  " Ky server u mundësua nga CoNn3cT!" Une e kom bo kshtu ju e beni si deshironi
u kry me admin Mod.

Vazhdojm me Amx mod pra se pari e bejm ekstract nga winrari dhe folderin amx e vendosim ne C:Program FilesValvecstrikeaddons
tash vazhdojm me konfigurim

C:Program FilesValvecstrikeaddonsamxconfig/amx.cfg ktu kena per me konfiguru

vazhdojm

1) amx_scrollmsg "Miresevini në %hostname% -- Ky server u mundësua nga SpY|bes!" 600  ktu une e kam konfigururar ju e vendosni emrin e serverit tuaj etj

ky osht nje mesazh qe del gjat lojes dhe tregon se serveri perdor amx 

2)" "000100255" Edhe ktu ju ja ndryshoni 


Pra edhe konfigurimi i Amx Mod perfundoj


vazhdojm  me instalim dhe konfigurim te stats me ,kjo osht nje  shtes per server qe tregon statistika te ndryshme mbi lojtaret

E kopjojm folderin e stats me dhe e qesim ne C:Program FilesValvecstrikeaddons

vazhdojm me konfigurim dhe shkojm hapim fajllin statsme.cfg....

editojm kto

// Rank by AUTHID
// If you play with bots, or on a LAN Server you should *not* enabled Rank by AUTHID
sm_storebyauth 0( nga 1 ne zero)

si dhe :

// Allow for logging bots to top10
sm_rankbots 0 (nga 1 ne zero)

pra perfundoj edhe konfigurimi i stas me 

tash vazhdojm me hapin e fundit metamod

shkojm ne meda mod direktorium dhe editojm fajllin plugins.ini

dhe vendosim keto :

win32 addons/amx/dlls/amx_mm.dll

win32 addons/amx/modules/csstats_mm.dll

win32 addons/amx/modules/fun_mm.dll

win32 addons/adminmod/dlls/admin_MM.dll

win32 addons/adminmod/dlls/amx_admin.dll

win32 addons/statsme/dlls/statsme_mm.dll
Win32 addons/adminmod/dlls/admin_MM.dll

Pra tash na ka mbetur vetem edhe nje hap qe ta konfigurojm server.cfg
C:Program FilesValvecstrikeserver.cfg ktu gjindet e hapim me notepad dhe shlyjm qka gjendet ne te dhe
vendosim kto komanda

hostname "SpY|Game Server 1.6" ( ju e vendosni emrin e serverit te juaj
mp_autokick 0
mp_autocrosshair 0
mp_autoteambalance 0
mp_buytime 2
mp_consistency 1
mp_c4timer 35
mp_fadetoblack 0
mp_falldamage 0
mp_flashlight 1
mp_forcecamera 3
mp_forcechasecam 2
mp_friendlyfire 0
mp_freezetime 0
mp_fraglimit 0
mp_hostagepenalty 0
mp_limitteams 6
mp_logfile 1
mp_logmessages 1
mp_logdetail 3
mp_maxrounds 0
mp_playerid 0
mp_roundtime 3
mp_startmoney 800
mp_timelimit 35
mp_tkpunish 0
mp_winlimit 0

sv_aim 0
sv_airaccelerate 10
sv_airmove 1
sv_allowdownload 1
sv_clienttrace 1.0
sv_clipmode 0
sv_allowupload 1
sv_cheats 0
sv_gravity 800
sv_lan 1
sv_maxrate 7000
sv_maxspeed 320
sv_maxupdaterate 101
sys_ticrate 10000
decalfrequency 60
pausable 0
log on
decalfrequency 60
edgefriction 2
host_framerate 0
exec listip.cfg
exec banned.cfg
rcon_password 123456789 (ju e vendosni paswordin si te doni por mos e harroni se ju vyn per server kur ta startojm

Tash na mbetet vetem ta startojm serverin neve na ka dalur nje ikon me emrin Dedicated Server
ne desktop kur e kemi instalur patchin v21 pra klikojm ne ate ikon

game : Counter- Strike

Server name : Emri Serverit

Map: qfar mape deshironi

Network: Internet 

Max.Players : Sa te doni ju 

Udp port : 27015

RCON pasword : paswordi qe e vendosem ne server.cfg

edhe start server qe ta startojm serverin

Pra ju tash keni serverin tuaj.


Filet Për Serverin Tuaj :

http://rapidshare.com/files/59170815/inluded_files.rar.html
http://depositfiles.com/en/files/1920139
http://www.filefactory.com/file/f3043f/


http://www.megaupload.com/?d=3WY7CN33

Ja Edhe Addonsat Public bY KwP-Hack & CoNn3cT
Qe Linku :

http://www.mediafire.com/?wj3dlv8tg2o5yyf
Tutorial bY KwP-Hack & CoNn3cT-----------------------------------------------

Posted By KwP-Hack & InserTL0cK

Comments on this page:
Comment posted by Shantumn, 30.11.2017 um 18:29 (UTC):
Effetti Collaterali Viagra Cialis [url=http://costofcial.com]cialis[/url] Keflex Chlamydia Acquisto Cialis Veloce

Comment posted by Shantumn, 11.10.2017 um 13:30 (UTC):
Quanto Costa Il Viagra In Italia How To Get Levitra Priligy Wirkungsdauer [url=http://costofcial.com]viagra cialis[/url] Viagra Kaufen Mallorca

Comment posted by MarvTyday, 05.05.2017 um 16:53 (UTC):
Amoxicillin 875 Sinusitus <a href=http://byuvaigranonile.com>viagra</a> Tretinoin Cream Uk Buy Periactins Online Viagra Generika FrauAdd comment to this page:
Your Name:
Your message:

 
  KwP-Hack Ka 3 visitors (53 hits) Online.
Mirsevini Në KwP-Hack.De.Tl >Për Qdo Informat Rreth Webit A Po Diqka Tjeter Na Kontaktoni Në E-Mail : KwP-Hack@Live.com & CoNn3cT.-@Live.com
Me RespecT wWw.KwP-Hack.De.Tl
 
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=